Jarní detoxikace

Jarní detoxikace
18. 6. 2012 | Zdraví
Vánoční svátky, na které se vždy tak těšíme, jsou již minulostí. Ač byly příjemné, mnohé z nás trochu poznamenaly zvláště stresy, abychom vše stihli podle našich představ a aby bylo vše dokonalé. Dopouštěli jsme se různých dietetických prohřešků, jejichž následky musíme nyní eliminovat. Proto bychom měli přemýšlet o tom, jak svému tělu nejlépe pomoci zbavit se veškerých škodlivin a cítit se opět svěží.

 

Mělo by nyní následovat období pročištění organismu a je možné nasadit i krátký jednodenní půst. Detoxikace čili očista probíhá v našem těle nepřetržitě, ale je vhodné se na ní také aktivně podílet. Důležitý je přísun tekutin, 2 – 3 litry denně u dospělého člověka. Nejvhodnější je voda, zelený čaj či různé močopudné čajové směsi. Minerálky je možné popíjet v omezeném množství a je vhodné je střídat. Nedílnou součástí je i zdravý jídelníček bohatý na vlákninu, která mimo jiné ovlivňuje vyprazdňování žaludku, rychlost a dobu pasáže při průchodu střevem. Škodlivé látky jsou rychleji odváděny z těla. Je dobré zařadit během týdne jeden tzv. „odlehčovací den“, kdy dodáváme organismu pouze tekutiny, nebo tekutiny a jeden druh ovoce či zeleniny. Nejefektivnějším je období úplňku a novu. Tím tělu pomůžeme více než hladověním nebo dlouhodobou drastickou dietou.

Naše lékárna nabízí dostatečný výběr potravních doplňků, které pomohou organismu zbavit se nežádoucích škodlivých látek, pročistí jej a zlepší naši celkovou kondici. Jsou to nejrůznější čajové směsi, roztoky s výtažkem z aloe vera, ampulky obsahující šťávu z černé ředkve, detoxikační tablety, antioxidanty, sladkovodní řasa Chlorella, vláknina a další.

Záleží jen na Vás, rozhodnete-li se nás navštívit a nechat si od nás poradit. Rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti.

kolektiv lékárnic brněnské lékárny