Něco málo o čajích v létě

Něco málo o čajích v létě
18. 5. 2015 | Zdraví

Léto opět nezadržitelně přichází. Každý z nás se na ně připravuje po svém podle svých možností a zájmů. S létem se také více pohybujeme venku, více chodíme a věnujeme se různým aktivitám. Každý z nás má léto spojené především se zmrzlinou a chlazenými nápoji.

Ale pokud chceme organizmus opravdu ochladit a pomoci mu lépe překonat horko, je naopak dobré zařadit vlažné nebo mírně teplé nápoje. A tady přichází na řadu čaje ať už ovocné nebo opět tradiční bylinkové. A které jsou na letní období vhodné? Nejznámějším je především čaj mátový ať už samotný nebo v různých kombinacích, které navozují příjemný pocit osvěžení. Můžeme vyzkoušet kombinaci s citrónem, limetkou nebo citrónovou trávou.

Další rozsáhlou skupinou jsou čaje zelené a bílé. A to buď samotné, nebo kombinované především s příchutěmi tropického ovoce. Při menších potížích s trávením můžeme zařadit smetanku lékařskou, u které používáme všechny části rostliny čerstvé nebo sušené. Pro zlepšení činnosti střev a při nadýmaní přichází na řadu anýz, fenykl, yzop a koriandr.

Výborným čistícím a zároveň ochlazujícím čajem je také kopřiva, která pro svůj vyšší obsah křemíku zároveň prospívá vlasům a nehtům.

V naší lékárně vždy najdete vyvážený sortiment každé uvedené kategorie, jsme ochotni vám poradit s výběrem. A pokud nenajdete právě váš oblíbený čaj, nejpozději do druhého dne vám jej rádi objednáme.

Iva Tomancová
lékárna Brno