Co s sebou na cesty?

Co s sebou na cesty?
18. 6. 2012 | Zdraví

Cestování a poznávání neznámých míst je běžnou součástí našeho života. Ne každý se ale vyhne všem zdravotním problémům. Je důležité se připravit na nejběžnější potíže, které by vás mohly cestou potkat.

Také se poraďte se svým lékařem, cestujete-li do exotických oblastí. Zvláštní pozornost vyžaduje příprava na cestování s malými dětmi či kojenci.

Nejčastějším problémem bývají průjmy. Zde je důležitý zvýšený příjem tekutin, 3-4 l, iontové nápoje, slazený a vychlazený čaj, minerálky a z volně prodejných léků - Živočišné uhlí, Endiaron, Imodium, Enterol...

Vzácné nejsou ani zácpy, překyselení žaludku a plynatost. Projímavé kapky Guttalax, pastilky  Tums nebo Rennie a Espumisan pomohou vyřešit tento problém.

Bolesti hlavy, teplota, nachlazení se nemusí o dovolené nikomu vyhnout. Paralen nebo Panadol, Brufen nebo Ibalgin by neměly v lékárničce chybět, vše snižuje teplotu a pomáhá od bolesti, celkově se zmírní průběh nachlazení.

Na rýmu a bolest v krku je dobré přibalit některý nosní spray či kapky a desinfekční pastilky proti bolesti v krku. Přejde-li zánět na dýchací cesty, mějte sebou i kapky na uvolnění zahlenění, např. Bromhexin či Mucosolvan.

Cestování mnohdy znepříjemní i zánět spojivek. Přibalte si oční kapky Opthalmo-septonex, či Opthal na oční výplach.

Alergická reakce vás může znenadání také překvapit. Zyrtec, Zodac případně Sanorin Analergin je vhodné mít s sebou.

Přemíra sluníčka nebo psychická zátěž může vyvolat opar. V tomto případě pomůže Zovirax, Herpesin nebo dnes populární náplasti na opary.

Na různé drobné úrazy je důležité mít s sebou dobrou desinfekci - Betadine, Jodisol, Septonex a dostatek náplastí a obvazů, popř. pružné obinadlo. Může se vám hodit i repelent a pinzeta na vyjímání klíšťat.

Snášíte-li špatně jízdu dopravním prostředkem, trpíte nevolností, nezapomeňte na Kinedryl nebo zázvorové tablety.

Přejeme Vám krásné a slunečné léto, mnoho příjemných zážitků, pěknou dovolenou a šťastný návrat domů. Ať se vám vyhnou všechny problémy, abyste načerpali mnoho energie do dalších všedních dnů.

 

Jitka Poiselová